Wygoda i umiar - styl tych kobiet zachwyca. I wcale nie mówimy o Francuzkach

Kasia Rychlewska, właścicielka marki Kate&Kate z projektantką biżuterii.
Kasia Rychlewska, właścicielka marki Kate&Kate z projektantką biżuterii.
Zaliczyłam pierwszą w życiu podróż do Korei Południowej i mogę szczerze wyznać: zachwyca mnie styl Koreanek. Sprawiają wrażenie kobiet, które nie przejmują się otoczeniem i w kwestii ubioru czy dodatków polegają wyłacznie na własnej intuicji i poczuciu smaku.

Mają jednak pewną cechę wspólną: umiar. Unikają przerysowanych form XXL, nie zakładają przesadnie zdobionych naszyjników czy multikolorowych kolczyków. Nie chodzą w udziwnionych butach, w których stawianie kroków to sztuka. I teraz Was zaskoczę: na przekór tej powściągliwości w doborze form, noszą bardzo dużo biżuterii, a torebki najczęściej w duecie. Mimo to ich look sprawia wrażenie codziennej stylizacji. Dla Koreanek bardzo istotna jest wygoda. Podczas mojego pobytu w Seulu wychwyciłam cztery elementarne zasady stylu, którymi się kierują.

1) Nie dzielą dodatków na „wyjściowe” i na co dzień. Potrafią genialnie miksować bardzo proste akcesoria, co daje wybitnie oryginalny efekt.
2) Starają się unikać koloru w butach i biżuterii. Pozwalają sobie natomiast na radosne szaleństwo odcieni, jeśli chodzi o torebki.
3) Uwielbiają zaskakujące nakrycia głowy, np. słomkowy kapelusz do wiosennego płaszcza. Ten trend nieśmiało zaczął się pojawiać także na polskich ulicach!
4) Nie rozstają się ze swoimi okularami słonecznymi. I nie musi to być ostatni model od Miu Miu czy Toma Forda – Koreanki noszą wysokiej jakości stylowe okulary w cenie nie przekraczającej 500 złotych.

Moim zdaniem to, co możemy zaczerpnąć od Koreanek, to przede wszystkim ta umiejętna żonglerka dodatkami „na co dzień” i tymi „na wielkie wyjście”. Może się to przejawiać w formie nieoczywistych kompozycji. Ubrania z sieciówek łączymy z pozornie nudnymi akcesoriami w taki sposób, że u nas wywołuje to uśmiech i gwarantuje dobry humor na cały dzień, zaś u innych prowokuje zdumienie i podziw za odważne połączenia.

Zachęcam do noszenia dodatków w taki nieoczywisty sposób. Nie traktujmy biżuterii jako czegoś wyłącznie na wielkie wyjście! Nośmy metalową biżuterię najwyższej jakości i łączmy ją z małymi kolorowymi torebkami. Dajmy sobie w życiu odrobinę luzu!

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...